RNCF2512DTC23R7
Mfr.Part #
RNCF2512DTC23R7
Description
RES 23.7 OHM 0.5% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
23.7Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C