RNCF2512DTC23R2
Mfr.Part #
RNCF2512DTC23R2
Description
RES 23.2 OHM 0.5% 1W 2512
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
23.2Ohm
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Datasheets
RNCF2512DTC23R2
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 23.2Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C