RNCF2512DTC22R0
Mfr.Part #
RNCF2512DTC22R0
Description
RES 22 OHM 0.5% 1W 2512
Resistance :
22Ohm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2512DTC22R0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 22Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C