RNCF2512DTC22K6
Mfr.Part #
RNCF2512DTC22K6
Description
RES 22.6K OHM 0.5% 1/2W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
22.6kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Datasheets
RNCF2512DTC22K6
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 22.6kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C