RNCF2512DTC221K
Mfr.Part #
RNCF2512DTC221K
Description
RES 221K OHM 0.5% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
1 (Unlimited)
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
221kOhm
Datasheets
RNCF2512DTC221K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 221kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C