RNCF2512DTC21R5
Mfr.Part #
RNCF2512DTC21R5
Description
RES 21.5 OHM 0.5% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Resistance :
21.5Ohm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RNCF2512DTC21R5
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 21.5Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C