RNCF2512DTC21R0
Mfr.Part #
RNCF2512DTC21R0
Description
RES 21 OHM 0.5% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
21Ohm
Datasheets
RNCF2512DTC21R0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 21Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C