RNCF2512DTC21K5
Mfr.Part #
RNCF2512DTC21K5
Description
RES 21.5K OHM 0.5% 1/2W 2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
21.5kOhm
RECTANGULAR
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2512DTC21K5
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 21.5kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C