RNCF2512DTC200K
Mfr.Part #
RNCF2512DTC200K
Description
RES 200K OHM 0.5% 1/2W 2512
PRECISION
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
200kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%