RNCF2512DTC1R87
Mfr.Part #
RNCF2512DTC1R87
Description
RES 1.87 OHM 0.5% 1W 2512
Resistance :
1.87Ohm
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Thin Film
Datasheets
RNCF2512DTC1R87
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.87Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C