RNCF2512DTC1R82
Mfr.Part #
RNCF2512DTC1R82
Description
RES 1.82 OHM 0.5% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.82Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C