RNCF2512DTC1R69
Mfr.Part #
RNCF2512DTC1R69
Description
RES 1.69 OHM 0.5% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Resistance :
1.69Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Datasheets
RNCF2512DTC1R69
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.69Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C