RNCF2512DTC1R65
Mfr.Part #
RNCF2512DTC1R65
Description
RES 1.65 OHM 0.5% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.65Ohm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
12 Weeks
Datasheets
RNCF2512DTC1R65
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.65Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C