RNCF2512DTC1R58
Mfr.Part #
RNCF2512DTC1R58
Description
RES 1.58 OHM 0.5% 1W 2512
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Resistance :
1.58Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Datasheets
RNCF2512DTC1R58
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.58Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C