RNCF2512DTC1R54
Mfr.Part #
RNCF2512DTC1R54
Description
RES 1.54 OHM 0.5% 1W 2512
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
1.54Ohm
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNCF2512DTC1R54
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.54Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C