RNCF2512DTC1R50
Mfr.Part #
RNCF2512DTC1R50
Description
RES 1.5 OHM 0.5% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
1W
Resistance :
1.5Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
500mW
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
RNCF2512DTC1R50
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.5Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C