RNCF2512DTC1R37
Mfr.Part #
RNCF2512DTC1R37
Description
RES 1.37 OHM 0.5% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
500mW
Resistance :
1.37Ohm
Datasheets
RNCF2512DTC1R37
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.37Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C