RNCF2512DTC1R30
Mfr.Part #
RNCF2512DTC1R30
Description
RES 1.3 OHM 0.5% 1W 2512
Resistance :
1.3Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2512DTC1R30
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.3Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C