RNCF2512DTC1M74
Mfr.Part #
RNCF2512DTC1M74
Description
RES 1.74M OHM 0.5% 1/2W 2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
1.74MOhm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
500mW
Datasheets
RNCF2512DTC1M74
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.74MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C