RNCF2512DTC1M37
Mfr.Part #
RNCF2512DTC1M37
Description
RES 1.37M OHM 0.5% 1/2W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.37MOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2512DTC1M37
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.37MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C