RNCF2512DTC1M27
Mfr.Part #
RNCF2512DTC1M27
Description
RES 1.27M OHM 0.5% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
1.27MOhm
Datasheets
RNCF2512DTC1M27
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.27MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C