RNCF2512DTC1M15
Mfr.Part #
RNCF2512DTC1M15
Description
RES 1.15M OHM 0.5% 1/2W 2512
Resistance :
1.15mOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RNCF
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2512DTC1M15
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.15MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C