RNCF2512DTC1M05
Mfr.Part #
RNCF2512DTC1M05
Description
RES 1.05M OHM 0.5% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
1.05MOhm
Tolerance :
±0.5%