RNCF2512DTC1K50
Mfr.Part #
RNCF2512DTC1K50
Description
RES 1.5K OHM 0.5% 3/4W 2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
1.5kOhm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W