RNCF2512DTC1K47
Mfr.Part #
RNCF2512DTC1K47
Description
RES 1.47K OHM 0.5% 3/4W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
2
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.47kOhm
EAR99
Mount :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RNCF2512DTC1K47
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.47kOhm, 0.75W 3/4W, ±0.5%, -55°C~155°C