RNCF2512DTC1K43
Mfr.Part #
RNCF2512DTC1K43
Description
RES 1.43K OHM 0.5% 3/4W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Resistance :
1.43kOhm
Power Rating :
500mW
Mount :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF2512DTC1K43
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.43kOhm, 0.75W 3/4W, ±0.5%, -55°C~155°C