RNCF2512DTC1K33
Mfr.Part #
RNCF2512DTC1K33
Description
RES 1.33K OHM 0.5% 3/4W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
1.33kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Mount :
Surface Mount
Datasheets
RNCF2512DTC1K33
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.33kOhm, 0.75W 3/4W, ±0.5%, -55°C~155°C