RNCF2512DTC19R6
Mfr.Part #
RNCF2512DTC19R6
Description
RES 19.6 OHM 0.5% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RNCF
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
19.6Ohm
1 (Unlimited)
Datasheets
RNCF2512DTC19R6
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 19.6Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C