RNCF2512DTC191R
Mfr.Part #
RNCF2512DTC191R
Description
RES 191 OHM 0.5% 3/4W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
191Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.5%
ROHS3 Compliant
Datasheets
RNCF2512DTC191R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 191Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.5%, -55°C~155°C