RNCF2512DTC18R2
Mfr.Part #
RNCF2512DTC18R2
Description
RES 18.2 OHM 0.5% 1W 2512
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Resistance :
18.2Ohm
Power (Watts) :
1W