RNCF2512DTC18K7
Mfr.Part #
RNCF2512DTC18K7
Description
RES 18.7K OHM 0.5% 1/2W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W