RNCF2512DTC187R
Mfr.Part #
RNCF2512DTC187R
Description
RES 187 OHM 0.5% 3/4W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Resistance :
187Ohm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW