RNCF2512DTC187K
Mfr.Part #
RNCF2512DTC187K
Description
RES 187K OHM 0.5% 1/2W 2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
187kOhm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
2
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Automotive AEC-Q200
Datasheets
RNCF2512DTC187K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 187kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C