RNCF2512DTC17R4
Mfr.Part #
RNCF2512DTC17R4
Description
RES 17.4 OHM 0.5% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
17.4Ohm
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
RNCF2512DTC17R4
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 17.4Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C