RNCF2512DTC17K4
Mfr.Part #
RNCF2512DTC17K4
Description
RES 17.4K OHM 0.5% 1/2W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
150V
PRECISION
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
17.4kOhm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
yes
Datasheets
RNCF2512DTC17K4
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 17.4kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C