RNCF2512DTC178K
Mfr.Part #
RNCF2512DTC178K
Description
RES 178K OHM 0.5% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
178kOhm
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Working Voltage :
150V
Datasheets
RNCF2512DTC178K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 178kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C