RNCF2512DTC16R2
Mfr.Part #
RNCF2512DTC16R2
Description
RES 16.2 OHM 0.5% 1W 2512
Resistance :
16.2Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W