RNCF2512DTC16R0
Mfr.Part #
RNCF2512DTC16R0
Description
RES 16 OHM 0.5% 1W 2512
Resistance :
16Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
500mW