RNCF2512DTC162R
Mfr.Part #
RNCF2512DTC162R
Description
RES 162 OHM 0.5% 3/4W 2512
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
162Ohm