RNCF2512DTC15R8
Mfr.Part #
RNCF2512DTC15R8
Description
RES 15.8 OHM 0.5% 1W 2512
Power (Watts) :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
500mW
Resistance :
15.8Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2512DTC15R8
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 15.8Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C