RNCF2512DTC15R0
Mfr.Part #
RNCF2512DTC15R0
Description
RES 15 OHM 0.5% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
500mW
Resistance :
15Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RNCF
Datasheets
RNCF2512DTC15R0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 15Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C