RNCF2512DTC14R7
Mfr.Part #
RNCF2512DTC14R7
Description
RES 14.7 OHM 0.5% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
14.7Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Feature :
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.5%
Composition :
Thin Film
Datasheets
RNCF2512DTC14R7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 14.7Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C