RNCF2512DTC14K3
Mfr.Part #
RNCF2512DTC14K3
Description
RES 14.3K OHM 0.5% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
14.3kOhm