RNCF2512DTC147R
Mfr.Part #
RNCF2512DTC147R
Description
RES 147 OHM 0.5% 3/4W 2512
Automotive AEC-Q200
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Factory Lead Time :
12 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
147Ohm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Datasheets
RNCF2512DTC147R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 147Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.5%, -55°C~155°C