RNCF2512DTC143R
Mfr.Part #
RNCF2512DTC143R
Description
RES 143 OHM 0.5% 3/4W 2512
Automotive AEC-Q200
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm