RNCF2512DTC13R0
Mfr.Part #
RNCF2512DTC13R0
Description
RES 13 OHM 0.5% 1W 2512
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
13Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RNCF2512DTC13R0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 13Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C