RNCF2512DTC12K7
Mfr.Part #
RNCF2512DTC12K7
Description
RES 12.7K OHM 0.5% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
150V
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
12.7kOhm
PRECISION
Datasheets
RNCF2512DTC12K7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 12.7kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C