RNCF2512DTC127K
Mfr.Part #
RNCF2512DTC127K
Description
RES 127K OHM 0.5% 1/2W 2512
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Composition :
Thin Film
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
127kOhm
Datasheets
RNCF2512DTC127K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 127kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C