RNCF2512DTC124K
Mfr.Part #
RNCF2512DTC124K
Description
RES 124K OHM 0.5% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
Working Voltage :
150V
Resistance :
124kOhm