RNCF2512DTC10R7
Mfr.Part #
RNCF2512DTC10R7
Description
RES 10.7 OHM 0.5% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Power (Watts) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
10.7Ohm
Datasheets
RNCF2512DTC10R7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 10.7Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C